Letný prímestský tábor Asterix a Obelix v Pastoračnom centre na Šípku: Neopakovateľný zážitok pre 160 detí!

Počas leta sa v Pastoračnom centre na Šípku konal päťdňový prímestský tábor s témou Asterix a Obelix. Na tábore bolo 160 nadšených detí a 30 šikovných animátorov, ktorí vytvorili atmosféru plnú príjemných zážitkov a dobrodružstva.

Prázdninový tábor, ktorý sa uskutočnil uprostred malebného prostredia Pastoračného centra na Šípku, poskytol „mladým Galom“ vynikajúce prostredie, v ktorom sa mohli ponoriť do rozprávkového sveta Asterixa a Obelixa. Po príchode detí, mohli vidieť starostlivo vytvorenú táborovú galskú dedinu s ikonickými postavami nášho príbehu.
Celých päť dní sa táborníci zabávali širokou škálou hier inšpirovaných dobrodružstvami Asterixa a Obelixa. Od rána do večera boli ponorení do napínavých výziev a zážitkov priateľstva, od pokladoviek a prekážkových dráh až po workshopy, výroby elixírov a olympijské hry.
To, čo urobilo tieto dni skutočne výnimočnými, boli priateľstvá, ktoré vznikli medzi účastníkmi. Jedno dieťa, ktoré sa zúčastnilo tábora vyjadrilo svoje pocity slovami: „Na tento tábor nikdy nezabudnem, pretože som si tu našiel úžasných priateľov!“ Hlboké spomienky sú tým najcennejším, čo si deti odniesli a čo časom nevyprchá.

Kľúčovými pre hladký priebeh tábora boli naši animátori. Svojou energiou a zanietením vytvorili pre deti výchovné prostredie. Šikovne oživili svet Asterixa a Obelixa prostredníctvom táborových divadielok, hrami a pútavými aktivitami. Táborníci boli uchvátení ich láskavosťou a nadšením. Keď zapadlo slnko aj v posledný deň tábora nad Asterixom a Obelixom, vzduch sa naplnil úsmevom a smiechom. Nie, nebol to len tábor. Bola to brána do sveta radosti, priateľstva a nezabudnuteľných spomienok, ktoré deťom zostanú navždy.