Animátorský výlet do Poľska zanechal hlboký dojem na 25 účastníkov, ktorí strávili úžasné 3 dni v tomto prekrásnom kraji plnom nádhernej prírody a histórie.

Nechýbala ani adrenalínová zábava v lanovom parku, kde si niektorí zvolili menší okruh, ale niektorí ten najvyšší okruh plný prekážok a strachu z výšky. Animátori si s radosťou vyskúšali rôzne druhy prekážok, vrátane zdolávania mostíkov, lezenie po sieťach a lanách a kráčanie po tyčiach na lanách.

Nasledovala prehliadka malebného kúpeľného mestečka Koscienko nad Dunajcem. Bola to zaslúžená odmena pre animátorov za ich celoročnú, či letnú prácu s deťmi a mladými. Toto malebné letovisko leží v údolí rieky Dunajec a ponúka úchvatné výhľady na krásnu prírodu a vysoké hory – v pozadí s Vysokými Tatrami.
Navštívili aj miestne obchody s tradičnými výrobkami a vychutnali chutné miestne jedlá a nápoje – väčšinou o polovicu lacnejšie ako u nás. V kúpeľnom mestečku vyšli aj k jednému z prameňov a nabrali si liečivej vody do nádob. Voda bola slaná, ale veľmi dobrá na žalúdok.

Vrcholom výletu bol splav Dunajca na raftoch. Hoci počasie vyzeralo skôr upršane, predsa sa im podarilo zdolať túto pomerne divokú rieku, vyhli sa perejám a rôznym kameňom, pričom si vyskúšali tímovú spoluprácu aj šikovné kormidlovanie.
Bola to príležitosť zrelaxovať, prehĺbiť priateľstvá a obdivovať krásy tejto krajiny a nabrať nové sily do ďalšieho školského roka.